A JPMorgan szerint a kínai technológiai részvények az állami szabályozás ellenére "jó vételi ponthoz" értek. Ezen készletek vonzóak lehetnek a befektetőknek az elkövetkezendő hetekben, hónapokban, hiszen a rövid távú bizonytalanság miatt komoly visszaesés volt tapasztalható.
Howard Wang, a JPMorgan Asset Management kínai részvények vezető elemzője szerint a kínai technológiai vállalatok komoly növekedési potenciállal rendelkeznek. Az egyik legjelentősebb keleti vállalat, a hongkongi Alibaba (BABA) ára közel 7,48%-ot csökkent a 2021-es évben. A JD.com (JD) és a Meituan (MPNGF) 16, illetve 10,8%-ot vesztett az értékéből ebben az évben.
Az esés hátterében az elemzők szerint az áll, hogy a kínai piacfelügyelet vizsgálatot indított monopólium gyanújával az Alibaba ellen még tavaly decemberben. Idén februárban pedig a kínai piacfelügyelet (SAMR) közzétette az internetes platformokat célzó, új monopolellenes irányelveket, amelyek szigorítják a hazai technológiai óriásvállalatokra eddig is vonatkozó korlátozásokat.
Howard Wang, a JPMorgan Asset Management vezető kínai részvény elemzője azonban hozzátette, hogy a szabályozás megszigorítása a közeljövőben még mindig bizonytalanságot vet fel, így rövidebb időszakot vizsgálva még nem várható teljes felépülés, döcögősebb hónapok is jöhetnek. Hosszabb távon azonban, a kínai technológiai vállalatok még mindig képesek lehetnek növekedni.
Anélkül, hogy konkrét neveket említett volna, Wang elmondta, hogy kifejezetten szereti a nagy technológiai vállalatokat a növekedési lehetőségeik miatt. Véleménye szerint ezek a fintech óriások maradéktalanul betartják a szabályokat és képesek lesznek a szigorúbb rendeletek mentén is életben maradni.
Forrás: CNBC/MTI
Fontos: Az oldalon megjelenő cikkek sem részben, sem pedig önállóan nem minősülnek befektetési tanácsadásnak. A cikkek célja nem a befektetési döntéshozatal befolyásolása, csupán válogatás a nagyvilág híreiből.